| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Multi-Voltage Supervisor |
| Output Type | Open Drain or Open Collector |
| Max Supply Voltage | 5.7 V |
| Min Supply Voltage | -300 mV |
| Accuracy | 1.5 % |
| Reset | No Manual Reset |
| Reset Timeout | 150 ms |
| Watchdog Timer | Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
Stock: 310
Distributors
pcbx
Unit Price$2.74939
Ext.Price$2.74939
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.74939 | $2.74939 |
| 10 | $2.08429 | $20.84290 |
| 25 | $1.91792 | $47.94800 |
| 50 | $1.82392 | $91.19600 |
| 100 | $1.73451 | $173.45100 |
| 300 | $1.66299 | $498.89700 |
| 500 | $1.59442 | $797.21000 |
